Powitanie


Witajcie na moim blogu !!!
Uczyłam się szycia od dzieciństwa - obserwując mamę przy maszynie i babcię dziergającą ręcznie. Najwyraźniej dryg do szycia odziedziczyłam, bo po wielu, wielu latach kiedy postanowiłam spróbować sama - dość dobrze mi to wychodzi i co najważniejsze bardzo cieszy.
Śmigła igła pokazuje jak rozwijam swoje umiejętności i co udaje mi się stworzyć. Zapraszam do zostawiania komentarzy, albo do kontaktu mailowego: chaleckaanna@gmail.com

niedziela, 1 czerwca 2014

Muszę szyć !!!


Już wiele razy zadawałam sobie pytanie - po co ja szyję te króliki. Ok, jeszcze ostatni dla siostry, no może dla dwóch bratanic także - bo co ciocia będzie kupować chińskie zabawki. I jeszcze jeden więcej, bo się przyda... Nie da się mieć nadwyżek, zawsze chętny się znajdzie. A chciałabym nauczyć się też szyć lalki Tilda, pudełka do szaf, potrzebne mi też rybki do Natana pokoju w stylu marine i wiele wiele innych drobiazgów. A czasu jak na lekarstwo - wiedzą o tym dziewczyny, które obskakują trójkę dzieci ;-) 
Ale jak tu odmówić zaprzyjaźnionej pani fryzjerce, która potrzebuje słodkiego i od serca prezentu dla małej Anielki? A pani Iwonka - kosmetyczka - też chciałaby obdarować dzieciaki na Dzień Dziecka. Ona mi manicure i pedicure a ja jej na wymianę króliczki. I kolejna pani ze sklepu Panie Przodem też już pyta kiedy coś uszyję. Nie mam wyjścia - muszę szyć !!! A poniższe słodziaki już oczywiście wyfrunęły z domku i mam nadzieję cieszą nowych i nowe właścicielki ;-)
3 komentarze:

 1. Pewnie, że szyć musisz! Jak zabraknie Ci pomysłów - służę pomocą :) Co do tego zestawu - marynarz rzuca na kolana, a te jego guziczki! żaden rejs nie straszny w takim towarzystwie, ani największy ocean! A ta wysmagana morskim wiatrem i spalona słońcem buzia! Widać, że nie z jednego pieca chleb jadł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to do dzieła - maszyna w szafie od 4 dni - stanowczo za długo ;-)

   Usuń
 2. Musisz szyć, szycie to fajna sprawa a zabawki ręcznie robione to niepowtarzalny prezent. Ja nie zamieniłabym tej pracy na inną. Spokojnej nocki.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za pozostawienie opinii i komentarzy ;-)